Bikesharing

Mestské služby mesta Trnava zabezpečujú prevádzkovanie systému zdieľaných elektrobicyklov v meste Trnava. V rámci projektu ekologickej dopravy umožňujú zdieľané elektrobicykle rýchly presun užívateľov na území celého mesta bez státia v kolónach počas dopravných špičiek a bezproblémové parkovanie. Výhodou zdieľaných bicyklov je ich vybavenie elektropohonom, čím sa zvyšuje komfort užívateľov a rýchlosť presunu.

Prevádzkujeme celkom 146 elektrobicyklov, 17 pevných označených staníc a 68 virtuálnych staníc viditeľných v mobilnej aplikácii bikesharingu. Ďalej zabezpečujeme správu a prevádzku automatického parkovacieho domu pre bicykle (cykloveža) pri železničnej stanici.

Sezóna používania zdieľaných elektrobicyklov začína spravidla 1. marca. V závislosti od vývoja počasia však môže začať skôr, ukončuje sa tiež na základe vývoja počasia v jesenných alebo zimných mesiacoch. V období mimo sezóny zabezpečujeme servis elektrobicyklov a batérií a ich prípravu na novú sezónu. O začatí a ukončení sezóny bikesharingu sú užívatelia informovaní na tejto stránke a na stráke Mesta Trnava.

Využívanie služby zdieľaných elektrobicyklov je možné len v meste Trnava a v mestskej časti Modranka. Zóna používania je ohraničená, nachádzajú sa v nej červené zóny, v ktorých nie je možné vypožičaný elektrobicykel vrátiť. Každý užívateľ má možnosť vyhľadať miesto vrátenia bicykla v mobilnej aplikácii Freebike.

Po stiahnutí mobilnej aplikácie Freebike sa užívateľ v aplikácii zaregistruje a zaplatí sezónny poplatok, podmienkou je však aj návšteva klientskeho centra Mestského úradu v Trnave z dôvodu podpisu Zmluvy o nájme dopravného prostriedku v zmysle príslušných právnych predpisov. Užívatelia majú k dispozícii využívanie mobilnej aplikácie alebo kartičky bikesharingu, o ktorú treba požiadať v klientskom centre Mestského úradu v Trnave.

Všetky ďalšie informácie môžete nájsť na webovej stránke www.arboriabike.sk.

Kontakt

Mgr. Adam Habiňák

vedúci oddelenia bikesharingu
Cykloveža
Cykloveža
Zdroj: Mestské služby mesta Trnava

Automatický parkovací dom pre bicykle - cykloveža

Mestské služby mesta Trnava prevádzkujú a zabezpečujú aj správu a prevádzku automatického parkovacieho domu pre bicykle (cykloveža) pri železničnej stanici. Cykloveža umožňuje používateľom bicyklov zaparkovať bicykel bezpečne, rýchlo a pohodlne. Spolu s bicyklom je možné odložiť aj iné príslušenstvo, napr. prilbu. Bicykel je možné parkovať aj s osadenou detskou sedačkou alebo košíkom. S kartou k Trnavskému bikesharingu je možné prvých 24 hodín uschovať bicykel zdarma.

Kontakt

Mgr. Adam Habiňák

vedúci oddelenia bikesharingu

Prečítajte si

Najnovšie aktuality

Športový areál Rybníková - Slávia

Zámer podnájmu majetku v športovom areáli Slávia

Podnájom - gastroprevádzka

Hygienické zariadenie

Zámer prenájmu majetku Zelený kríčok

Areál zdravia Trnava - Modranka

AREÁL ZDRAVIA MODRANKA

Zmena v prevádzkovaní areálu